Cinsel Taciz Uçuşta pdf indir

tarafından
20
Cinsel Taciz Uçuşta pdf indir

2017’de, Amerikalı oyuncu ve aktivist olan Milano’nun başlattığı #MeToo ifşa hareketi kapsamında cinsiyetçi geçmişiyle bilinen havacılık endüstrisi çalışanlarının da yer aldığı araştırmalarda üç hostesten ikisinin cinsel tacize maruz kaldığı ortaya çıktı. Buna göre havacılıkta cinsel taciz, “Kahve, çay ya da ben.” gibi şakaların ima ettiği anlayışın ortadan kaldırılması ile mümkün.

Ancak önemli bir sorun var, o da cinsiyetçi reklamlar!

Havacılıkta kullanılan reklamların çoğu, hostesler üzerinden satışı arttırmaya yönelik stratejilerin bir ürünü gibi görünüyor. Reklamlar, kültürün taşıyıcısı ve üretiminin en işlevsel propaganda aracı olarak kullanılıyor.

“O hâlde, bir yerden başlamalı!” dedim ve bir kadın, havacılık emekçisi ve bir iletişim bilimleri araştırmacısı olarak tüm dünya kadınlarının cinsel taciz mücadelesine katkıda bulunmak üzere çıktığım bu yolda, havacılıkta cinsel tacize ilişkin yaptığım araştırmanın sonuçlarını bu kitapta siz okuyucularımla paylaşmayı hedefledim.
İyi okumalar dilerim.
 

Cinsel Taciz Uçuşta isimli 142 sayfadan oluşan kitap ; Özlem Çapan Özeren tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 24.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Cinsel Taciz Uçuşta pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.