Çizgi Sanatında Dil ve Mesaj pdf indir

tarafından
21
Çizgi Sanatında Dil ve Mesaj pdf indir

Ömer Lekesiz, Hasan Aycın Çizgilerinden Örneklerle Çizgi Sanatında Dil ve Mesaj’ında  çizgi sanatının ve çizgi dilinin özgünlüğünden yola çıkarak Hasan Aycın’ın çizgilerini merkeze alıp  çizgi dilini, çizgilerdeki imge ve simgeleri okuma gayretini, kuramsal bir çerçeveye ve ilgili örneklere tâbi olarak sürdürmüştür.
 
Lekesiz, çizgilerdeki imge ve simgelerin muhatapları tarafından da doğru okunmasına bir katkı olarak, sanat algımızı oluşturan zihniyet üzerinden âlem, varlık, mesaj, resim, karikatür, çizgi, dil, düşünce, anlam, çizgi dili, simge, görüntü, görme, imge ve paradoks… terimleriyle açılıp Sezai Karakoç tefekküründen ilhamla bilgiye, sanata ve zevke bağlanan bir düşüncenin iklimini yaşatmaya yönelmiştir.
 
Elinizdeki kitap, bu manada bir rehber olmaya da taliptir.
 
 

Çizgi Sanatında Dil ve Mesaj isimli 216 sayfadan oluşan kitap ; Ömer Lekesiz tarafından yazılmış ve ŞULE YAYINLARI yayınevinin 09.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Günler Aylar Yıllar pdf indir başlıklı makalemizde Günler Aylar Yıllar indir, Günler Aylar Yıllar oku ve Günler Aylar Yıllar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Çizgi Sanatında Dil ve Mesaj pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.