Çoban Anlatmaları Efsane, Masal, Ağıt, Hikaye, Fıkra Bilmece-Tekerleme-Mani, Şiir, Türkü pdf indir

tarafından
5
Çoban Anlatmaları  Efsane, Masal, Ağıt, Hikaye, Fıkra Bilmece-Tekerleme-Mani, Şiir, Türkü pdf indir

Kültür, İnsanoğlunun sosyal olarak kuşaktan kuşağa aktardığı maddi ve manevi ürünler bütünüdür. Sözcük olarak kültür, “bir toplumda geçerli olan ve gelenek halinde devam eden, her türlü duygu, düşünce, dil, sanat, tarım, yaşayış unsurlarının tümü, belli bir konuda edinilmiş, geniş ve sistemli bilgi” şeklinde tarif edilmektedir.
“Dağların Efendisi Çoban ve Kavalı Kırsal Turizmde” adlı çalışmamı sürdürürken karşıma çok sayıda efsane, masal, atasözü, deyim, mani, şiir, fıkra, ağıt çıktı. Bu eserleri görmemezlikten gelemedim ve bir seçki hazırladım. Bu eserlerden bazılarının resimlenerek, bazılarının doğal ortamlarda oyunlaştırılarak turistik değer kazandırılmasının mümkün olduğunu öngörüyorum.
Çalışmanın, çobanlık mesleğine ve kırsal turizme fayda sağlayacağını düşünüyorum.
Seher Keçe Türker
 

Çoban Anlatmaları Efsane, Masal, Ağıt, Hikaye, Fıkra Bilmece-Tekerleme-Mani, Şiir, Türkü isimli 128 sayfadan oluşan kitap ; Seher Keçe Türker tarafından yazılmış ve AKIL FİKİR YAYINLARI yayınevinin 06.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Çoban Anlatmaları Efsane, Masal, Ağıt, Hikaye, Fıkra Bilmece-Tekerleme-Mani, Şiir, Türkü pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.