Çocuk İstismarı ve Spor pdf indir

tarafından
13
Çocuk İstismarı ve Spor pdf indir

Sporun toplumsal boyutunun en önemli bölümlerinden biri de örgütsel yanıdır. Her örgütte görülebilen istismar ve ihmal spor alanında da sıklıkla görülmektedir.  Sporun örgütsel yapısı içinde istismar ve ihmali incelemeden önce konunun tüm boyutları ele alınmaya çalışılmış böylelikle spor boyutu içinde istismar ve ihmalin anlaşılmasının daha uygun olduğundan hareketle kitap kurgulanmıştır.
 
Çocuk, sporun örgütsel yapısı içinde uzun yıllar yer alır. Her biri, masumiyetin en yalın hali olan kar taneleri gibi eşsiz ve benzersiz bu çocuklardan spor örgütü bir kardan adam yaratıp sonra onunla alay etmek, aşağılamak, zalimce davranıp öfkenin hedefi olmasını sağlayıp, ayrımcılık ve istismar etmekten çekinmez. Hatta aileler tarafından çocuğa uygulanan bu davranışlar normalleştirilerek sporun doğasında olduğu düşüncesi ile göz yumulur.
 
Kitabın, istismarın spor boyutunda nasıl yer aldığının anlaşılması,  farkındalık yaratması ve toplumsal bir eylem oluşturması dileğiyle.
 

Çocuk İstismarı ve Spor isimli 208 sayfadan oluşan kitap ; Okan Gültekin tarafından yazılmış ve EFE AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 21.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Çocuk İstismarı ve Spor pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.