Çocuk, Medya Ve Sosyal Medya pdf indir

tarafından
22
Çocuk, Medya Ve Sosyal Medya pdf indir

Erken çocukluk döneminden başlayan bağımlılık çocuğun kimlik ve kişilik gelişimini etkilemektedir. Çocuk sosyalleşme sürecini önemli ölçüde medya ve sosyal medya üzerinden inşa eder. Medya ve sosyal medya çocuk ve ebeveyn ilişkisinin dönüşümüne de yol açar. Ebeveynlerin, çocuklar üzerindeki otoritesi sınırlanır. Kontrolsüz bir serbest alan olarak sosyal medya nihai aşamada çocuklar için güvenlik problemi oluşturmaktadır. Bu sebeple çalışma kapsamında çocukların medya ve sosyal medya ile olan bağını çok yönlü biçimde ele alarak, problemlere yönelik tespit, teşhis ve tedbir süreçleri geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Çocukların medya ve sosyal medya üzerinden gelişim, iletişim ve etkileşimini içeren bu çalışmada alanında uzman birçok akademisyenin çalışmaları yer almaktadır. Çocuk ve çocuğa dair çalışmalara ve çalışmacılara katkı sunmayı hedefleyen çalışmamızda multidisipliner bir yaklaşım benimsenmektedir.
 
Akademisyen, öğrenci, sosyal çalışmacı, ebeveyn, STK, çocuk ile ilgili kamu ve özel kuruluşların faydalanabileceğini umduğumuz çalışmamızın; güvenli yarınlarda sağlıklı çocukların varlığına ışık tutması temennisiyle…
 

Çocuk, Medya Ve Sosyal Medya isimli 309 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve EĞİTEN KİTAP yayınevinin 02.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Çocuk, Medya Ve Sosyal Medya pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.