Çocuklar İçin Kısa Keyifli Ramazan Etkinlikleri pdf indir

tarafından
6
Çocuklar İçin Kısa Keyifli Ramazan Etkinlikleri pdf indir

Bu eserimizi, çocuklarımızın Ramazan ikliminin güzelliklerini tatmaları ve siz anne-babalarına hayırda ortak olmaları için her güne kolay, kısa ve keyifli bir görevi içerecek şekilde tasarladık.

Çocuklarımız, kitap içerisinde verdiğimiz tablo aracılığıyla Ramazana özel ibadetleri işleyecek ve işlediği filleri işaretleme imkânı bulacaktır. Böylelikle evlatlarımızda Ramazan ibadetlerini yapma hususunda bir istek uyanacak ve ilerlediklerini gördüklerinde de ibadetlerin devamını getirme alışkanlığı kazanacaklardır. Ayrıca ilgili tablo dışında, her sayfada yer alacak ve çocuklarımıza uygulamaları için vereceğimiz kolay, kısa ve keyifli bir görev bulunacak. Bu görevler de çocuklarımızda Ramazan şuuruyla birlikte kardeşlik, paylaşma, ibadet, infak ve dayanışma pek çok güzel hasletin yerleşmesine vesile olacaktır.

Siz anne-babalardan ricamız, Ramazan-ı şerifi çocuklarınıza anlatmanın yanı sıra çocuklarınızda Ramazan sevinç ve coşkusunu uyandıracak bu ve buna benzer etkileşimli eserlerle çocuklarınızı Ramazan içerisinde canlı tutmaktır. Zira bütün ibadetlerde olduğu gibi oruç ibadeti de çocuk yaşta öğrenilmesi ve uygulanması için teşvik edilmesi gereken mühim bir ibadettir.
 

Çocuklar İçin Kısa Keyifli Ramazan Etkinlikleri isimli 40 sayfadan oluşan kitap ; Sevgi Yiğit Karasu tarafından yazılmış ve KIYAM YAYINLARI yayınevinin 14.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Çocuklar İçin Kısa Keyifli Ramazan Etkinlikleri pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.