Çocukların İmanla İlgili Soruları pdf indir

tarafından
9
Çocukların İmanla İlgili Soruları pdf indir

Bir çocuğun sorularını en iyi şekilde anlayabilmek için dilsel, zihinsel ve psikolojik soruları birbirinden ayırt etmemiz gerekir. Zira birinci grupta çocuk bir şeyi bilmek ya da haber vermek için dili kullanır. İkinci grupta ise etken faktör, psikolojik tatmindir. Cevabın kendisi asıl maksat değildir. Ayrıca temel bir gerçeği vurgulamak gerekirse, soruların kesin bir konumsal değeri vardır. Soruların değerini belirlemek ve onları anlamlandırmak ancak çocuğu soru sormaya sevk eden özel durumları anlamakla mümkündür. Sorunun bizatihi bir değeri yoktur. Onun değeri ve önemi, çocuğu kuşatan hallere ve şartlara dayanmaktadır. Bir çocuğun sorularının üç temel gayesi vardır: 1) Psikolojik dengeyi sağlamak. Zira soruların pek çoğu psikolojik menşelidir. 2) Çıkarım yapabilme yetisini geliştirmek. Çocuk edindiği yeni bilgiyle eski bilgiler arasında bağlantı kurmaya çalışır ve bu yeni bilgiyi öncekilerin üzerine bina eder. 3) Bulunduğu çevre ve önemli hayat meseleleriyle tanışmak. Çocuğun yaşadığı çevrenin sosyal ve kültürel yapısında yer alan ahlak ve davranış değerleriyle tanışması bu kabildendir.
 

Çocukların İmanla İlgili Soruları isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Abdullah Hamad Al-Rakaf tarafından yazılmış ve ASALET YAYINLARI yayınevinin 21.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Müslüman Kardeşlerin Doğuşu pdf indir başlıklı makalemizde Müslüman Kardeşlerin Doğuşu indir, Müslüman Kardeşlerin Doğuşu oku ve Müslüman Kardeşlerin Doğuşu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Çocukların İmanla İlgili Soruları pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.