Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı pdf indir

Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı pdf indir

Sınai Mülkiyet Hakları Uygulamaları Serisinin bu kitabı; sınai mülkiyet haklarından olan ve üretimi, belirli bir coğrafi alanla sınırlandırılan ürünleri gösteren coğrafi işaret ile, sınai mülkiyet haklarından olmayan ve üretimi bakımından belirli bir coğrafya ile sınırlandırılmayan ürünleri gösteren geleneksel ürün adı konularına yöneliktir.
 
Türk Patent ve Marka Kurumuna tescil ettirilmek suretiyle korunan coğrafi işaret ve geleneksel ürün adı; tescil kapsamlarındaki tüm hususlara uygun üretim yapmaları kaydıyla ilgili ürünün tüm üreticilerinin tescilli adı kullanım hakkının bulunması ve bu kapsamda da sadece tescil ettirene münhasır hak olmaması; ayrıca tescile konu ürünlerin üretimlerinin, tescilden sonra denetlenmesine ilişkin yasal zorunluluk bulunması nedenleriyle diğer sınai mülkiyet haklarından farklı yapıya sahiptirler. Dolayısıyla başvurunun hazırlık aşamasında başlayıp tescilden sonra da devam eden sürecin titizlikle takip edilmesi gerekmektedir.
 
Coğrafi işaret ve geleneksel ürün adı koruması sürecinin başarılı biçimde yürütülebilmesine katkı sağlamak amacıyla yazılan kitabın ana hedefleri; konu hakkında okuryazarlık kazandırılması ve farklı disiplinlerdeki bilgilerden faydalanılarak stratejik hedefler belirlenmesi için yol göstermektir.
 

Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı isimli 150 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Habip Asan tarafından yazılmış ve LYKEION yayınevinin 25.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İlgili Mevzuata Atıflı 1982 Anayasası ve Temel Mevzuat pdf indir başlıklı makalemizde İlgili Mevzuata Atıflı 1982 Anayasası ve Temel Mevzuat indir, İlgili Mevzuata Atıflı 1982 Anayasası ve Temel Mevzuat oku ve İlgili Mevzuata Atıflı 1982 Anayasası ve Temel Mevzuat pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı pdf indir - indir