Cool Değil Kul Evlat pdf indir

tarafından
68
Cool Değil Kul Evlat pdf indir

İnanç boşluk kabul etmez! İman zayıflarsa, yerini başka şeyler doldurur. Çocuklarımıza Allah sevgisini öyle yerleştirmeli ve benimsetmeliyiz ki ‘Allah’ı sevdikleri için’ O’nun yolundan ayrılmamalı. Bu sevgi onlardaki imanı koruyacaktır.
Siz eşinizi seçebilirsiniz ancak çocuğunuz anne-babasını seçemez. Ona iyilik yapmaya, doğru eş seçerek başlayın. Çocuk eğitimi, eş seçimi ile başlar.
Gayemiz hayırlı bir nesil yetiştirmek. Çocuklarımızın gerçek sahibi değiliz. Onların bizlere Allah’ın birer emaneti olduğunun bilincini taşıyarak çocuklarımızı yetiştirmeliyiz. Her gün kendimizi yenilemeli ve bilgilerimizi güncellemeliyiz. Bizlerin fani hayatta bir imtihanda olduğumuzu düşünürsek, çocuklarımız da bu imtihanın birer parçasıdır.
Gençlerin hayat kalitesini artırmak istiyorsak, bana göre, sana göre, ortama göre vs. değil Allah ve Resul’üne göre yetiştirmek gerekir. Bu çağda ne yaparsam, Allah ve Resul’ünün sevdiği bir insan, bir genç olurum? Kendimize soracağımız ve evlatlarımızın sormasını isteyeceğimiz soru bu olmalı. Yusufları sadece kitaplardan okumamalı. Meryemleri sadece filmlerde izlememeli. Bu çağda da gençlerimiz birer Yusuf, Meryem, Musap, Hamza, Osman olmalı. İslamı öldürmeye gelenler ondaki İslamı görüp dirilmeli.
Öyle şuurlu gençler yetiştirmeliyiz ki; sağına soluna bakmadan “Ben varım.” deyip, yerinden kalkmalı ve İslama sahip çıkmalı.
Gülsemin Konca
 

Cool Değil Kul Evlat isimli 224 sayfadan oluşan kitap ; Gülsemin Konca tarafından yazılmış ve AZ KİTAP yayınevinin 22.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı Rehber ve Etkinlik Kitabı pdf indir başlıklı makalemizde Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı Rehber ve Etkinlik Kitabı indir, Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı Rehber ve Etkinlik Kitabı oku ve Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı Rehber ve Etkinlik Kitabı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Cool Değil Kul Evlat pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.