Cumhuriyet’in Öncü Gücü / Karşıyaka Kız Muallim Mektebi pdf indir

tarafından
9
Cumhuriyet’in Öncü Gücü / Karşıyaka Kız Muallim Mektebi pdf indir

Bilimsel ve çağdaş eğitim kurumlarımızdan biri olan Karşıyaka Kız Muallim Mektebi’nin hikâyesi Türkiye tarihine ışık tutuyor.
Aralık 1914’den 7 Ekim 1949 tarihine kadar birçok öğretmeni yetiştirerek eğitim sistemimize kazandıran Karşıyaka Kız Muallim Mektebi’nde, eğitim tarihimizin idealist yöneticileri ve öğretmenleri görev yapmıştı.
Atatürk’ün üç kez ziyaret ettiği Karşıyaka Kız Muallim Mektebi; Mustafa Necati, Hakkı Baha Pars, Vedide Baha Pars, İsmail Zühtü Kuşçuoğlu, Sabiha Gökçül, Resmiye Boysan, Mustafa Rahmi Balaban, Ahmet Talat Onay, Akif Bibioğlu, Ziya Somar gibi eğitim tarihimizde iz bırakan daha birçok değerli eğitimcinin görev yaptığı ve çağın gereklerine uygun nitelikli eğitim sistemiyle Cumhuriyet Dönemi’nin ilk öğretmenlerini yetiştirmiş, tarihsel kimliği ve manevi değeri olan bir kurumdu.
Yücel İzmirli, Cumhuriyet’in Öncü Gücü: “Karşıyaka Kız Muallim Mektebi”nde bilimsel ve çağdaş eğitim kurumlarımızdan biri olan bu okulun tarihini, sınırlı sayıdaki kaynaklardan yararlanarak titiz bir çalışmayla okurla buluşturuyor.
 

Cumhuriyet’in Öncü Gücü / Karşıyaka Kız Muallim Mektebi isimli 176 sayfadan oluşan kitap ; Yücel İzmirli tarafından yazılmış ve ÇINAR YAYINLARI yayınevinin 02.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Gecenin Esrarı pdf indir başlıklı makalemizde Gecenin Esrarı indir, Gecenin Esrarı oku ve Gecenin Esrarı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Cumhuriyet’in Öncü Gücü / Karşıyaka Kız Muallim Mektebi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.