Cumhuriyetin Onuncu Yılında Kocaeli Vilayeti ve Türkiye pdf indir

tarafından
4
Cumhuriyetin Onuncu Yılında Kocaeli Vilayeti ve Türkiye  pdf indir

Cumhuriyetin ilk on yılı içinde Ülkede çok büyük değişikliler olmuş, çeşitli nedenlerle geri kalmış ulusu çağdaş ve modern bir kimliğe kavuşturma yolunda büyük adımlar atılmıştır.
Türkiye’de 10 yıl içinde sayısız alanda elde edilen büyük başarıların dünya kamuoyuna duyurulması isteği Cumhuriyetin 10. Yılı Kutlamalarına özel bir anlam kazandırmıştır. Onuncu Yıl törenleri, birinci on yılda sağlanan gelişmelerden duyulan sevinç ve haklı gururun bir anlamda dışa vurumu olmuştur.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hazırlıkları yalnızca şehirleri ilgilendiren bir konu olmaktan çıkmıştır. Ülke içinde köylere varıncaya kadar büyük heyecan yayılmış ve hemen herkes duyulan büyük mutluluğu paylaşmıştır. Genç Cumhuriyetin 10. yıl kutlamaları Kocaeli vilayetinin her köşesinde de büyük coşku içinde kutlanmıştır.
Kocaeli vilayetinin ve Ülkenin 1933 yılı içinde ki durumu dönemin gazete, belge ve fotoğrafların ışığında özet olarak ele alınmıştır.   
 

Cumhuriyetin Onuncu Yılında Kocaeli Vilayeti ve Türkiye isimli 291 sayfadan oluşan kitap ; Rıdvan Şükür tarafından yazılmış ve GECE KİTAPLIĞI yayınevinin 24.10.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Cumhuriyetin Onuncu Yılında Kocaeli Vilayeti ve Türkiye pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.