Dar Alandan Çıkmak / Mahallenin Yıldızları Serisi 3 pdf indir

Dar Alandan Çıkmak / Mahallenin Yıldızları Serisi 3 pdf indir

Futbol, gol atmak ve gol yememek üzerine kurulu karşılıklı iki takımın oynadığı bir oyundur. Oyuna başlarken, takımlar arasında sadece sayısal yeterlilik aranır. Bunun dışında güç, kalite ve beceri bakımından her takım farklı imkânlara sahiptir. Bu konularda avantajlı olanlar, oyunda daha çok gol atmaya yönelik davranışlar ortaya koyarken, kendisini rakibine göre daha yetersiz görenler ise maçı kazanabilmek veya en azından maça ortak olabilmek için öncelikle rakiplerinin üstün taraflarını kullanmalarına engel olmaya çalışırlar. Bunu başarabilmeleri için de müsabaka boyunca rakiplerinden daha çok koşmaları, mücadele etmeleri ve onlara geniş alan bırakmamaları gerekir. Futbolun gerçek hayata en fazla benzeyen yanı budur. Birçok insanın hayatı da tıpkı futbolda olduğu gibi yaşamın dar alanlarından kurtularak daha geniş imkânlara kavuşmak için mücadele etmekle geçmiyor mu?
 
Bu kitap, hayatları dar alana sıkışmış bir ailenin, ilk erkek çocukları olan Uğur üzerinden etkisini fark ettikleri futbol sayesinde geniş alanlara çıkma umutlarının ve mücadelelerinin hikâyesidir.
 

Dar Alandan Çıkmak / Mahallenin Yıldızları Serisi 3 isimli 80 sayfadan oluşan kitap ; Mehmet Püren tarafından yazılmış ve PAYİDAR GENÇ yayınevinin 10.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Dar Alandan Çıkmak / Mahallenin Yıldızları Serisi 3 pdf indir - indir