Davranışsal Boyutları ile Sağlık pdf indir

tarafından
17
Davranışsal Boyutları ile Sağlık pdf indir

Bireylerin ve toplumun sağlık düzeyi çok çeşitli faktörler tarafından etkilenmektedir. Bu faktörler, sağlık statüsünün belirleyicileri olarak tanımlanmaktadır. Sağlık düzeyi üzerinde etkili olan bu faktörlerden biri olan ve belki de en çok göz ardı edilen faktör, insan davranışları olarak karşımıza çıkmaktadır. Uygun davranışlar, sağlık düzeyini yükseltme yönünde olumlu etkide bulunurken uygun olmayan davranışlar, sağlık düzeyini olumsuz yönde etkilemektedir. Sağlık davranışları, üzerinde önemle durulması ve irdelenmesi gereken bir konudur. Bu bağlamda bu kitap, sağlık statüsünün en önemli belirleyicilerinden biri olan sağlık davranışlarını çeşitli açılardan ele almıştır.

Literatürde, bu çalışma kapsamında ele alınan konulardan bazılarının dağınık bir şekilde yer aldığı bazılarının ise araştırmacıların ilgisini yeterli düzeyde çekmediği tespit edilmiştir. Bu çerçevede, elinizde bulunan bu kitapta literatürde dağınık olarak yer alan sağlık davranışı ile ilgili konular bir araya getirilmiş ve irdelenmiştir.

Türkiye’deki farklı üniversitelerden genç kuşak akademisyenlerin ortak ürünü olan bu kitap, öğrenciler için bir kaynak kitap olmasının yanı sıra bu alana ilgi duyan ve bilgisini derinleştirmek isteyen okuyucu kitlesine de birikimli bir yolculuk imkânı sağlamaktadır.

Alanında uzman akademisyenler tarafından ortaya çıkarılan bu eserin, okuyuculara faydalı olması dileğiyle…
 

Davranışsal Boyutları ile Sağlık isimli 308 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve NOBEL BİLİMSEL yayınevinin 26.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Davranışsal Boyutları ile Sağlık pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.