Decameron (Ciltli) pdf indir

tarafından
5
Decameron (Ciltli) pdf indir

1348 yazında Avrupa’yı toplu ölümlerle sarsan veba salgınından kaçmaya çalışan yedi genç kadın ve üç genç erkekten oluşan bir grup, şehri terk edip Floransa’nın kırsalına sığınmak için yola çıkar. Birbirlerini eğlendirmek ve yolculuğa devam edebilmek için on gün boyunca her biri aşk hikâyelerinden kahramanlık maceralarına uzanan onar öykü anlatacaktır. Toplamda anlatılan bu yüz öykü, ortaçağın karmaşık ve zengin gündelik hayatını ortaya koyan bir derleme görevi görür. Decameron, Princeton Üniversitesinden Leonard Barkan’ın da dediği gibi “tüm zamanların en iyi öykü antolojisi”dir. Dünya edebiyatının ilk hikâyecisi ve İtalyan edebiyatında düzyazının babası olarak kabul edilen Boccaccio’nun başyapıtı Decameron güçlü bir düzyazı.
 

”Decameron’u okuduğumda 16 yaşındaydım ve 10 hikâyecinin çoğunun kadın olması beni çok memnun etmişti… Modern hikâye anlatıcılığının babası olarak bilinen bu yazar yedi şahane kadın anlatıcı takdim ediyordu. Demek ki umut edilecek şeyler vardı.”
–Elena Ferrante

”Avrupa hikâye anlatıcılığının ilk büyük başyapıtı.”
–Hermann Hesse
 

Decameron (Ciltli) isimli 825 sayfadan oluşan kitap ; Giovanni Boccaccio tarafından yazılmış ve ALFA YAYINLARI yayınevinin 10.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Işıltılı Ovanın Hikayesi pdf indir başlıklı makalemizde Işıltılı Ovanın Hikayesi indir, Işıltılı Ovanın Hikayesi oku ve Işıltılı Ovanın Hikayesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Decameron (Ciltli) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.