Defolu Metinler pdf indir

tarafından
4
Defolu Metinler pdf indir

Her güçlü şiirin arkasında şairin derin yaşanmışlıkları,  varoluşsal sorgulamaları, insan hikâyelerinden süzüp şiire taşıdığı bir iç görüsü vardır.  

Onur Sakarya iç görüsü güçlü, kurduğu şiir evreniyle sıra dışı bir şair… O şiirlerinde yaşamın dışına itilmişlerin, hayatın kanlı canlı akışında kendi hikâyesini kurarken, fildişi kulelerinde konformist yaşamlarının kibrinden boğulan insanlarının zavallılığını yüzüne vurmaktan çekinmeyen  ‘küçük insan’ın izdüşümlerini görürsünüz.
 
Oldukça özgün, şiir çıtası yüksek, bitmeyen meydan okuma ve onca hırpalanmaya rağmen hayatla eğlenen tavrıyla müstesna bir şair o. İçini açmaktan çekinmeyen,  yaşanmışlığı hayli zengin ve sarsıcı bir şair.  Sıra dışı bir yaşam,  geniş bir varoluş algısı bu… Bu kitapta onun mücadeleyle dolu, inatçı,  duygu yüklü iç dünyasına yolculuğa çıkacaksınız. 
 
Defolu Metinler’de defolu bir hayatı sorgularken insan kalmanın şifrelerini kendi içini açarak serimliyor Sakarya. 
Onur Sakarya şiirinin özgünlüğünü ve derinliğini anlama konusunda geniş bir ufuk açarken maskeli hayatlara da nanik yapıyor Defolu Metinler.
 
 

Defolu Metinler isimli 186 sayfadan oluşan kitap ; Onur Sakarya tarafından yazılmış ve ŞEY KİTAP yayınevinin 10.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Defolu Metinler pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.