Delillerden Temellere Sistematik Kelam ve Güncel İnanç Sorunları pdf indir

tarafından
7
Delillerden Temellere Sistematik Kelam ve Güncel İnanç Sorunları pdf indir

Delilsiz Iddia ve Metotsuz Eleştiri, Zaman Ve Enerji Kaybidir.” (s. 4.)
 
Elinizdeki eserde, kelam ilminin başlıca konuları ilim ve fikir dünyamızdaki güncel gelişmelerle bağlantısı ihmal edilmeden sistematik biçimde ele alınmıştır. Bunun için zengin bir akademik literatür kullanılarak hazırlanmış olup alanında önemli bir boşluğu doldurmaktadır.
Eser; İlahiyat Fakülteleri, İslamî İlimler Fakülteleri, İLİTAM, Açıköğretim İlahiyat ve Sistematik Kelam ile ilgilenenler için önemli bir kaynak niteliğindedir.
Usûl olarak, ikna yerine delilin esas olduğu; her biri zannî bir dizi delil sıralamak yerine kat’î bir delil serdetmenin doğru olduğu göz önünde bulundurulmuştur.
Kötülük problemi, şeytanın yaratılmasındaki hikmet, tekfir,  reenkarnasyon gibi güncel meselelere yer verilmiş; çağdaş insanın inanç buhranlarına cevap oluşturabilecek izahlar yapılmaya çalışılmıştır.
 

Delillerden Temellere Sistematik Kelam ve Güncel İnanç Sorunları isimli 384 sayfadan oluşan kitap ; Doç. Dr. Recep Ardoğan tarafından yazılmış ve KLM YAYINLARI yayınevinin 16.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Delillerden Temellere Sistematik Kelam ve Güncel İnanç Sorunları pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.