Demokrasiye Giriş pdf indir

tarafından
13
Demokrasiye Giriş pdf indir

Demokrasi nedir? Nasıl çalışır? Güçlü yönleri – ve eksiklikleri – nelerdir?
100’den fazla ülkede dünya nüfusunun üçte ikisi, demokratik olduğunu iddia eden hükümetler altında yaşıyor. Ancak bu hükümetlerin çok azı demokrasinin ideallerini yaşıyor ya da demokrasinin temel ilkelerine ve kurumlarına saygı duyuyor.
Eamon Butler bu kitabında demokrasiyi tanımlıyor, amaçlarını açıklıyor ve gerçek demokrasi ile hâlihazırda var olan birçok sahte versiyon arasındaki farkı gösteriyor. Demokrasinin tarihini ve getirdiği faydaları özetliyor. Ama aynı zamanda, bizi sınırlarına karşı kör eden birçok efsaneye de işaret ediyor.
Demokrasi hakkında net bir anlayışa sahip olmanın neden önemli olduğunu ve insanlar onu anlamadığında onun ne kadar kolay kaybedilebileceğini veya kötüye kullanılabileceğini açıklıyor. Daha da önemlisi, bugün neden bu kadar çok insanın demokratik siyaset konusunda hayal kırıklığına uğradığını ve eğer bir şey varsa bu konuda ne yapılabileceğini soruyor. Bu açık ve etkileyici kitap, demokrasiye doğrudan bir giriş sağlar ve herkesin -hiç deneyimlememiş olsalar bile- demokrasiyi anlamasını sağlar.
 

Demokrasiye Giriş isimli 128 sayfadan oluşan kitap ; Eamonn Butler tarafından yazılmış ve LİBERTE YAYINLARI yayınevinin 07.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Dönüşümün On Yılı Türkiye ve Somali'nin Çok Katmanlı İlişkilerinin İhyasi pdf indir başlıklı makalemizde Dönüşümün On Yılı Türkiye ve Somali'nin Çok Katmanlı İlişkilerinin İhyasi indir, Dönüşümün On Yılı Türkiye ve Somali'nin Çok Katmanlı İlişkilerinin İhyasi oku ve Dönüşümün On Yılı Türkiye ve Somali'nin Çok Katmanlı İlişkilerinin İhyasi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Demokrasiye Giriş pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.