Denemeci pdf indir

tarafından
9
Denemeci pdf indir

“Denemelerinde sık sık deneme üzerine denemeler yazar. Hatta diyebiliriz ki denemeyi onun kadar yoğun işleyen bir başka yazarımız yoktur. Denemenin denemecisidir.
Çok da önemlidir onun deneme üzerine bunca duruşu çünkü zaman içinde, deneme sözcüğü tuhaf bir anlam kayması yaşamaya başlamıştır. Öykümsü çok öznel düşüncelere, hiçbir düşünsel, bilgisel dayanağı olmayan “akıldan geçirmeler”e, denemeye denmeye başlanmıştır. Bu kitapta Nermi Uygur’un denemelerinden bir seçme yaparken özellikle deneme üstüne yazdığı aydınlatıcı yazılara yer verdim. Bu kitaptaki denemeleri okuduktan sonra, yalnız edebiyat ağırlıklı denemelerini değil, felsefe ağırlıklı denemelerini, kitaplarını okuyacağınızı da umuyorum. Felsefe demem sizi korkutmasın, Nermi Uygur, en çetrefil felsefe sorunlarını bile berrak kafasıyla rahatlıkla okunur, anlaşılır yapmayı beceren bir yazarımızdır. “
Güven Turan
 

Denemeci isimli 112 sayfadan oluşan kitap ; Nermi Uygur tarafından yazılmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 28.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Pek Çok Kışın Ardından pdf indir başlıklı makalemizde Pek Çok Kışın Ardından indir, Pek Çok Kışın Ardından oku ve Pek Çok Kışın Ardından pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Denemeci pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.