Dervişin Gönül Defteri pdf indir

tarafından
4
Dervişin Gönül Defteri  pdf indir

Bu eser “Hayalin Gölgesinin Peşinde” isimli eserin devamı niteliğindedir. Bu ütopik hikâyede kahramanımız olan Basibas Belya isimli dervişin seyri süluk maceraları anlatılmaktadır. Ayrıca faydalı bilgiler de ara ara paylaşılmıştır.
Dünyada yaşanan Güneş fırtınası acaba Türkiye’yi nasıl etkiledi?
Karanlık güçler emellerine ulaşabildi mi?
Dünyada yaşanan zulümler acaba nasıl son bulacak? İnsan neden nefsine zulmeder?
Resul ve nebiler yaşadıkları dönemde onlara yapılan zorbalıklara nasıl dayandılar?
Allah’ın sizin için takdir ettiği bir olaya veya nasibinize (maddi veya manevi) dünya bir araya gelse mâni olamaz. Takdir etmediğini de dünya bir araya gelse size getiremez. Öncelikle buna inanmak gerek. Herkes kendi nasibine yani hissesine düşeni yaşar. Kimse kimsenin rızkına (maddi-manevi) mâni olamaz.
Zahirde mazlumlara karşı haksızlık yaparak zulmeden güçlü kişiler veya devletler, galip gibi görünseler bile asla hakikatte başarılı olamayacaklardır.
Ayrıca eserde Esmaü’l Hüsna’nın havas ve hikmetleri hakkında bilgi verilmiş olup sonrasında da bazı seçilmiş özel salavatı şerifelere yer verilmiştir.
Bu eseri baştan sona okuyanlara, okumaya devam edenlere (veya dinleyenlere) ve onların geçmişlerine, sevdiklerinden hayatta olanların ruhu makamlarına, vefat edip dünyasını değiştirenlerin ise ruhlarına 3 İhlas 1 Fatiha okuyalım. Bu eseri okuyanlara ve özümseyenlere Allah dünyada afiyet ve sağlık versin. Her türlü kaza, bela ve hastalıktan muhafaza etsin. Kimseye muhtaç etmesin. Her işleri kolay ve zahmetsizce olsun. Zorluk ve sıkıntı görmesinler. İmanlarını kurtarsınlar. Ahirette de sonsuz afiyet içinde olsunlar. Darlık ve yokluk görmesinler. Bolluk bereket içinde ömürleri geçsin. Şu an bu eseri okudukları sırada sıkıntıda iseler de en kısa sürede selamete çıksınlar inşallah… Amin…
 

Dervişin Gönül Defteri isimli 118 sayfadan oluşan kitap ; Burak Türkan tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 06.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Dervişin Gönül Defteri pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.