Destanlar pdf indir

tarafından
111
Destanlar pdf indir

Çok boyutlu bir düşünce dünyasına ve birikime sahip olan Hilmi Ziya’nın felsefi görüş ve eleştirilerinin, sosyolojik yaklaşımlarının, edebî ürünlerinin, tarihî vakalar karşısındaki tavrının yanısıra Türk milletinin özelinde olmak üzere tüm insanlığın kültürel kökenlerine ışık tutacak fikirlerinin odağında ele aldığı destanlar, farklı çalışma alanlarından biri olarak dikkat çekmektedir. Destanlar adını taşıyan bu kitap, Hilmi Ziya’nın destanlar konusuna ne şekilde eğildiğini açıkça ortaya koyması ve konuya dair yazılarının bir araya getirilmesi yönüyle araştırmacıların işini kolaylaştıracak niteliktedir. Nitekim Hilmi Ziya; medeniyet tasavvurunda destanların oynadığı rol ve söz konusu destanların yeniden yazımı hususlarına bilinenden çok daha fazla kıymet vermektedir. Onun destanlara yüklediği anlam çerçevesinde bir medeniyet inşa edilebilir, şekillendirilebilir ve en üst noktaya varacak bir biçimde geliştirilebilir. Bu nedenle çalışmalarının önemli bir kısmını, yazı hayatının başlangıcından ölümüne kadar, sistemli bir şekilde destan meselesine ayırmıştır. Birçok açıdan yaklaştığı destanlara dair genel bilgilerin yanısıra onların tasnifi ve yeniden yazımı hususlarında gerek kendisi gerekse bu konuya gönül vermiş arkadaşları ile birlikte mesai harcamıştır.
 

Destanlar isimli 404 sayfadan oluşan kitap ; Hilmi Ziya Ülken tarafından yazılmış ve DOĞU BATI YAYINLARI yayınevinin 27.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İspanya İç Savaşı (1936-1939) (Ciltli) pdf indir başlıklı makalemizde İspanya İç Savaşı (1936-1939) (Ciltli) indir, İspanya İç Savaşı (1936-1939) (Ciltli) oku ve İspanya İç Savaşı (1936-1939) (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Destanlar pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.