Dev-Genç/ Devrimci Yol Davalarında Hukuk Mücadelesi pdf indir

tarafından
12
Dev-Genç/ Devrimci Yol Davalarında Hukuk Mücadelesi pdf indir

Mehdi Bektaş “DevGenç/Devrimci Yol Davalarında Hukuk Mücadelesi” adlı bu çalışmasıyla doğduğu köyden çıkarak toplumsal gelişimini, dönüşümünü, değişimini, solu, sol parti ve hareketleri tanımasını, devrimcilerle olan gönüldaşlığını vurguluyor; Devrimci hareketlerin kuruluş öyküsünü ve kurucularını anlatarak, Dev-Genç ile Devrimci Yol hareketi hakkında açılan davaları, davada yargılananların ve savunmanlarının izlediği yol ve yöntemleri açıklıyor. Dev Genç ve Devrimci Yol hareketine yönelik operasyonlara, yakalamalara, tutuklamalara değinerek, hareketin kurucusu ve yönetici konumunda görülenlerin sorgularına ve savunmalarına yer vererek, karanlık 12 Eylül yargılamalarına ışık tutuyor.
Mehdi Bektaş 50 yılı bulan meslek yaşamında, bu ülkenin yargıya düşmüş devrimcilerine, devrimci parti ve harektlerine, sendikalarına, meslek örgütlerine, işçisine, köylüsüne, yaşlısına, gencine, aklının erdiği, gücünün yettiği kadar hukuki destek vermiş, mütevazi katkılar dışında hiçbir şey beklememiştir. Tüm çabası, ülkenin bağımsız olması, laik cumhuriyetin yaşaması, üretenlerin yönetmesi, halkın eşit ve mutlu olması, ortak mücadeleler için dayanışması için uğraşmak olmuştur.
Bu kitap, devrimcilerin emperyalizme ve faşizme karşı kararlı mücadelesinin, karanlıkların aydınlatılması kavgasının derslerle dolu kısa tarihidir. 
 

Dev-Genç/ Devrimci Yol Davalarında Hukuk Mücadelesi isimli 244 sayfadan oluşan kitap ; Mehdi Bektaş tarafından yazılmış ve İZAN YAYINCILIK yayınevinin 26.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Dev-Genç/ Devrimci Yol Davalarında Hukuk Mücadelesi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.