Dijital Varlık Ekonomisi Atıl Kaynakların Blokzincir ile Finansal Varlığa Dönüşümü pdf indir

tarafından
7
Dijital Varlık Ekonomisi  Atıl Kaynakların Blokzincir ile Finansal Varlığa Dönüşümü pdf indir

Geleneksel bankacılık, emtia, tedarik zinciri, menkul, ticaret, finansman ve mali kaynak sağlamanın radikal bir şekilde dönüşmek zorunda olduğu bir döneme girdik. 
Bu dönemde merkezi sistemler, istemci ve sunucu, lisanslı yazılımlar, geleneksel sermaye, lisanslı kuruluşlar ve düzenleyicilerin sorgulandığını ve değişime zorlandığını yakından tanıklık edeceğiz.
 
Kitap kapsamında, bahsettiğimiz bu yeni dönemde, ekosistem oyuncuları ve paydaşlarının tanımlanmadığı, önerilen finansal model ile mevcut sistemler, roller, akışlar ve kaynakların yeniden dizayn edildiğini göreceksiniz. 
 
Bu kitapta birey ve kurumların sahip oldukları ve finansal anlamda âtıl olarak değerlendirilebilecek kaynaklarını sürdürülebilir bir şekilde dijital ve finansal varlığa dönüştürebilmeleri konusunda farkındalık yaratılması ve daha geniş kitlelerden yatırım çekebilmesi imkanının sağlanması hedeflenmektedir.
 
Kitapta aktarılan model ile, âtıl kaynak olarak sanat eserleri üzerinden uygulanabilirliği açıklanmıştır.  
 
• Sanat ve finans ilişkisi, yatırımcı davranışları ve finansal karar alma teorileri 
• Blokzincir ağı ve kripto varlıkların arka planı, gelişimi, teknolojisi ve dünyadaki örnekleri
• Alternatif yatırım modeli olarak önerilen “âtıl kaynakların finansal varlığa dönüştürülmesi” modelinin stratejik, iş, süreç ve teknolojik altyapısı
• Ekosistem paydaşlarıyla yapılan görüşmeler, sektör profesyonellerinin görüşleri ve dünya örneklerinin inceleme sonuçlarının analizleri ile çevresel boyutlar altında Türkiye’de uygulanabilir modele dönüştürülmesi.
 

Dijital Varlık Ekonomisi
Atıl Kaynakların Blokzincir ile Finansal Varlığa Dönüşümü isimli 248 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Onur Baran Çağlar tarafından yazılmış ve PUSULA YAYINCILIK VE İLETİŞİM yayınevinin 29.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Araçlar ve Silahlar Dijital Çağın Vaatleri ve Tehlikeleri pdf indir başlıklı makalemizde Araçlar ve Silahlar Dijital Çağın Vaatleri ve Tehlikeleri indir, Araçlar ve Silahlar Dijital Çağın Vaatleri ve Tehlikeleri oku ve Araçlar ve Silahlar Dijital Çağın Vaatleri ve Tehlikeleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dijital Varlık Ekonomisi Atıl Kaynakların Blokzincir ile Finansal Varlığa Dönüşümü pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.