Dikkat Nedir,Nasıl Geliştirilir?Etkinliklerle Dikkat Geliştirme:Profesyonellere, Öğretmenlere ve Anne Babalara Bir Rehber pdf indir

tarafından
5
Dikkat Nedir,Nasıl Geliştirilir?Etkinliklerle Dikkat Geliştirme:Profesyonellere, Öğretmenlere ve Anne Babalara Bir Rehber pdf indir

Son yıllarda çocukların çok çabuk sıkıldığı, derslerine odaklanmakta ve kurallara uymakta zorlandıkları ayrıca unutkanlıkları, işleri yarım bırakmaları gibi sorunları anne babalar tarafından ifade edilmektedir. Bu sorunların pek çok kaynağı olabilir. Bunlardan biri de çocukların sahip olduğu dikkat eksikliği bozukluğudur. Bu noktada dikkati ele almak ve bununla ilgili çalışmalar yapmak, göz ardı edilemeyecek bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Dikkat ile ilgili problem yaşayan çocukların akademik, kişisel, sosyal ve psikolojik olarak olumsuz etkilendiğini; ebeveyn, öğretmen ve uzmanların sağladığı desteğin çocuğun sağlıklı gelişimi açısından önemli olduğunu unutmamak gerekir. Bu kitap; dikkatin ne olduğunu, nasıl işlediğini anlamak ve yaşamımızdaki önemini kavrayabilmek adına teorik bilgiler ve ayrıca dikkati geliştirmeye yönelik etkinlikler içerecek şekilde oluşturulmuştur. Kitap hazırlanırken alanyazındaki pek çok makale ve kitaptan faydalanılmıştır. Üç bölümden oluşan kitabın ilk bölümünde “Dikkat nedir?”, “Dikkat neden önemlidir?”, “Dikkatin unsurları nelerdir?”, “Dikkati hangi faktörler etkiler?” gibi sorular cevaplandırılırken ikinci bölümde, “dikkat eksikliği”, “tedavi yöntemleri” ve “çocuklarda dikkat çalışmak” gibi konular ele alınmıştır. Kitabın son bölümünde ise çocuklar için uygulanabilecek pek çok dikkat etkinliği başlıklara ayrılmış şekilde bulunmaktadır. Kitap; ebeveynler, akıl sağlığı ve eğitim alanında çalışanlar tarafından kullanılabilecek pratik bilgilerle hazırlanmıştır. Kitabın alana destek sağlayacağı düşünülmektedir.
 

Dikkat Nedir,Nasıl Geliştirilir?Etkinliklerle Dikkat Geliştirme:Profesyonellere, Öğretmenlere ve Anne Babalara Bir Rehber isimli 200 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 28.08.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Dikkat Nedir,Nasıl Geliştirilir?Etkinliklerle Dikkat Geliştirme:Profesyonellere, Öğretmenlere ve Anne Babalara Bir Rehber pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.