Diksiyondan Mikrofona; Doğru ve Güzel Konuşmanın Sırları pdf indir

tarafından
4
Diksiyondan Mikrofona; Doğru ve Güzel Konuşmanın Sırları pdf indir

Diksiyon insanın ağzından çıkanı kulağının duymasıdır. Doğru ve güzel konuşmanın sırlarının anlatıldığı, cümle cümle, kelime kelime hatta harf harf üzerinde ciddiyetle çalışılmış, on yıllık bir emeğin mahsulü olan Diksiyondan Mikrofona” isimli bu eserde ilk defa duyacağınız, böyle miymiş, diyeceğiniz birçok bilgiyle karşılaşacaksınız.
 
“Türkçe Sözcükler Sesler Harfler, Yazı Dili Konuşma Dili, Ses Olayları, Yazım Noktalama Düzeltme İşareti, Nefes Almak, Vurgu Tonlama Durak, Dil Yanlışları ve Kelimelerin Dili” olmak üzere toplam sekiz bölümden oluşan kitabın sonunda İstanbul Türkçesi ve diksiyona dair şiirler ve uygulama metinleri de bulunmaktadır. Her sayfanın kenarında ise birçok düşünürün diksiyon, hitabet ve Türkçeye dair özlü sözleri sizi bekliyor. Ayrıca şair Özgür Çoban diksiyon ve hitabet eğitimleri sırasındaki kendi tecrübe ve anılarını da araya serpiştirerek akıcı bir üslup kullanmıştır. “Doğru ve güzel konuşmayı öğrenmek için bir eğitim almak şart mı bunu bir kitaptan da öğrenebilir miyiz?” sorusunun cevabını “Diksiyondan Mikrofona” isimli bu eserde bulacaksınız.
 
Beşinci baskı ile toplamda 9.000 adet basılan bu eser birçok okul ve kursta ders kitabı olarak okutulmaktadır. Bir insanın yükselişine doğru ve güzel konuşma kadar tesir edebilecek ikinci bir özellik yoktur. Bu sebeple “Yıldızlar önce konuşmayı sonra başarmayı öğrenir.”
 

Diksiyondan Mikrofona; Doğru ve Güzel Konuşmanın Sırları isimli 272 sayfadan oluşan kitap ; Özgür Çoban tarafından yazılmış ve RAĞBET YAYINLARI yayınevinin 15.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Diksiyondan Mikrofona; Doğru ve Güzel Konuşmanın Sırları pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.