Dinde Çoğulculuk ve Din Eğitimi: Türkiye Tecrübesi pdf indir

Dinde Çoğulculuk ve Din Eğitimi: Türkiye Tecrübesi pdf indir

Dünyada çoğulcu din eğitimi modellerinin geliştirilmesinin yanı sıra çoğulculuğun somut belirtisi olan farklı din ve inanç anlayışlarının, mezhep ve kültürlerin öğretimi üzerine çeşitli araştırmalar yapılmıştır. Ülkemizde ise din eğitimi çerçevesinde çoğulculuğun yeterli ve nitelikli akademik ilgiyi gördüğünü söylemek oldukça zordur. Bunun gerekli olduğuna dair inancın da güçlü olmadığı anlaşılmaktadır. Elimizde bulunan Dinde Çoğulculuk ve Din Eğitimi: Türkiye Tecrübesi isimli eserde de Türkiye’deki din eğitimi tecrübesi çoğulculuk bağlamında incelenmiştir. Çalışmada din eğitimi, zorunlu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve seçmeli din dersleri, imam hatip liseleri, inanç temelli okullar ve ilahiyat fakülteleri ve sosyal medyayı kapsayacak şekilde ele alınmış, bu şekilde din eğitimi farklı boyutları ile incelenmiştir.
 

Dinde Çoğulculuk ve Din Eğitimi: Türkiye Tecrübesi isimli 336 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve DEM YAYINLARI yayınevinin 24.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Hazreti Ömer pdf indir başlıklı makalemizde Hazreti Ömer indir, Hazreti Ömer oku ve Hazreti Ömer pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dinde Çoğulculuk ve Din Eğitimi: Türkiye Tecrübesi pdf indir - indir