Dış Politika Analizi: Konu, Kuram, Yöntem pdf indir

tarafından
8
Dış Politika Analizi: Konu, Kuram, Yöntem pdf indir

Dış Politika konularının sıradan insanların gündelik gündemlerinde aldığı yerin giderek arttığı bir dönem yasamaktayız. Dahası, birçok toplumda çeşitli boyutlarda çözülmeler hatta parçalanmalar da yaşandığından, dış politika konuları üzerine toplumsal anlaşmazlıkların arttığı ve hatta kutuplaşma boyutuna tırmanabildiği gözlemlenmektedir. Dolayısıyla, Dış Politika Analizi her zamankinden daha önemli bir alan olarak karsımıza çıkmaktadır. Bu alandaki önemli çalışmalar genelde akademisyen olmayan okurlara pek ulaşmamıştır.
İnan Rüma ve Bezen Balamir Coşkun’un hazırladığı, dış politika analizi alanında yöntem, kuram ve uygulama tartışmalarını içeren kapsamlı bir Türkçe kitap çalışması yapma fikri, Uluslararası İlişkiler Konseyi tarafından 11-14 Ekim 2018’de Avanos’ta Kapadokya Üniversitesi ile beraber düzenlenen Dördüncü Dış Politika Akademisi sırasında ortaya çıktı. Bu çalışma, dış politika yapım süreçlerinin ve dış politika kararlarının analizini sadece uluslararası ilişkiler akademisyenleri ve öğrencileri için değil, dış politika ile ilgilenen herkes için daha erişilebilir hale getirmeyi, dolayısıyla uzman olmayan okuyucunun akademik dış politika analizi yazını ile temas kurmasını kolaylaştırmayı da amaçlamaktadır.
 

Dış Politika Analizi: Konu, Kuram, Yöntem isimli 280 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ yayınevinin 09.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İstiklal Mahkemeleri pdf indir başlıklı makalemizde İstiklal Mahkemeleri indir, İstiklal Mahkemeleri oku ve İstiklal Mahkemeleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dış Politika Analizi: Konu, Kuram, Yöntem pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.