Distopik Romanlarda Kaygı pdf indir

Distopik Romanlarda Kaygı pdf indir

Distopik romanlar son zamanlarda ilgiyle okunan roman türleri arasında yer almaktadır. Şüphesiz yaşadığımız pandemi süreci, bozulan ekolojik dengeler, çöken ekonomik sistemler, artan işsizlik, göçler, despotizm, ormansızlaşma, çevre kirliği, tükenen enerji kaynakları, yıkıcı teknoloji ve yozlaşan değerler bu tür romanlara olan ilgiyi arttırmaktadır. Romanlardaki öngörüler gerçek hayatla örtüştükçe bu tür romanlar okuru şaşırtmakta gelecek adına kaygılandırmaktadır. Burada okura düşen görev romanları içerdikleri mesajlar yönüyle doğru analiz etmek ve yazarların uyarılarını dikkate almaktır. Türk ve dünya edebiyatının seçkin distopik roman örneklerini içeren bu kitapta farklı zamanlarda ve mekânlarda yaşamış üstelik farklı ırklara mensup yazarların ortak kaygılarını okuyacaksınız. Dili, dini ve ırkı birbirlerinden çok farklı yazarların insan hayatı ve insan hakları odağında nasıl birleştiklerini göreceksiniz. Kitap distopya okurlarının eleştirel düşünme becerisini geliştirmeyi ve insanlık adına yapılan her türlü yayın faaliyetine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.
 

Distopik Romanlarda Kaygı isimli 560 sayfadan oluşan kitap ; M. Halil Sağlam tarafından yazılmış ve DBY YAYINLARI yayınevinin 23.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Saraylı pdf indir başlıklı makalemizde Saraylı indir, Saraylı oku ve Saraylı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Distopik Romanlarda Kaygı pdf indir - indir