Diyaloglar / Dünya Edebiyatı Üzerine pdf indir

tarafından
5
Diyaloglar / Dünya Edebiyatı Üzerine pdf indir

“Diyaloglar dizisine başladığımızda önceliği bizi biz yapan yazarlara verdik. Ardından az bilinen başyapıtlar olarak nitelediğimiz bir diziyle devam ettik. Sonra edebiyatın genç kaynaklarına yöneldik. Dünya edebiyatından genç veya Türkçeye yeni çevrildiği için genç saydığımız yazarları mercek altına aldık. Bir kitapla derinlemesine ilişki kurmanın en verimli yollarından birinin onun üzerine farklı bakış açılarıyla tartışmak olduğunu Diyaloglar sayesinde bir kez daha deneyimlemiş olduk.”
 
Edebiyatımızın önemli isimlerinden Ayfer Tunç ve Murat Gülsoy’un 2013’ten bu yana Diyaloglar adı altında gerçekleştirdikleri etkinlikler sözden yazıya dönüşüyor. Edebiyatseverlerin büyük ilgiyle takip ettiği buluşmaların video kayıtlarından derlenerek hazırlanan bu kitap, farklı coğrafyaların ve zamanların edebiyatlarıyla sanata, teknolojiye, tarihe, günümüzden geleceğe bir köprü oluşturarak kendini çoğaltan kaynak bir metin haline geliyor.
 
Dünya Edebiyatı Üzerine Diyaloglar Roberto Bolaño, Guillermo Rosales, Thomas Bernhard, Sâdık Hidâyet, Dag Solstad, Sophie Mackintosh, Hang Kang, Erlend Loe, Jack London, Carlos María Dominguez gibi çeşitli kıtalardan yazarların ilgi gören ve gelecekte de ilgi görecek olan romanları aracılığıyla dünyanın ortak kültürünü okurun dikkatine sunuyor.
 

Diyaloglar / Dünya Edebiyatı Üzerine isimli 272 sayfadan oluşan kitap ; Murat Gülsoy tarafından yazılmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 23.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Fatih İstanbul Kapılarında pdf indir başlıklı makalemizde Fatih İstanbul Kapılarında indir, Fatih İstanbul Kapılarında oku ve Fatih İstanbul Kapılarında pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Diyaloglar / Dünya Edebiyatı Üzerine pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.