Doğrudan E-Ticarette Katma Değer Vergisinin Sınır Ötesi Uygulaması (Çevrimiçi Ticarette Katma Değer Vergisi) İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mali Hukuk Yüksek Lisans Tezleri Dizisi No: 4 pdf indir

tarafından
11
Doğrudan E-Ticarette Katma Değer Vergisinin Sınır Ötesi Uygulaması (Çevrimiçi Ticarette Katma Değer Vergisi) İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mali Hukuk Yüksek Lisans Tezleri Dizisi No: 4 pdf indir

Çevrimiçi, günümüzde daha sık kullanılan ifadeyle online ticarette katma değer vergisi uygulaması, uluslararası vergilendirmenin en tartışmalı konularından birisidir. Çalışmada bu konu, çevrimiçi ortamda sunulan ses dosyaları, görüntüler, videolar, oyunlar ve benzeri maddi varlığı olmayan ürünlere yönelik mal teslimi olgusu da dikkate alınmak suretiyle değerlendirilmektedir. Bu kapsamda, esneklik ilkesine uygun bir biçimde “dijital” kavramına karşı çıkılarak, “çevrimiçi” yahut “siber” gibi kavramların tartışılması gündeme getirilmiş, çevrimiçi ticarette işyeri konusunda yeni öneriler öne sürülmüştür. Diğer bir öneri olarak, Dünya Ticaret Örgütü’nün önderliğinde yeni nesil teknolojilerin çevrimiçi ticaretin vergilendirilmesinde kullanılması tartışılmıştır. Bunun yanında, siber alanda gümrük ve mevcut pozitif hukukumuzda yer alan dijital hizmet vergisi gibi hususlar eleştirel bir bakış açısıyla ele alınarak çözüm önerileri getirilmiştir.
 

Doğrudan E-Ticarette Katma Değer Vergisinin Sınır Ötesi Uygulaması (Çevrimiçi Ticarette Katma Değer Vergisi) İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mali Hukuk Yüksek Lisans Tezleri Dizisi No: 4 isimli 150 sayfadan oluşan kitap ; Buğra Vehbi Döner tarafından yazılmış ve ON İKİ LEVHA YAYINCILIK yayınevinin 24.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Asıl İşveren-Alt İşveren İlişkisinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yükümlülükleri İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Yüksek Lisans Tezleri Dizisi No: 58 pdf indir başlıklı makalemizde Asıl İşveren-Alt İşveren İlişkisinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yükümlülükleri İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Yüksek Lisans Tezleri Dizisi No: 58 indir, Asıl İşveren-Alt İşveren İlişkisinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yükümlülükleri İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Yüksek Lisans Tezleri Dizisi No: 58 oku ve Asıl İşveren-Alt İşveren İlişkisinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yükümlülükleri İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Yüksek Lisans Tezleri Dizisi No: 58 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Doğrudan E-Ticarette Katma Değer Vergisinin Sınır Ötesi Uygulaması (Çevrimiçi Ticarette Katma Değer Vergisi) İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mali Hukuk Yüksek Lisans Tezleri Dizisi No: 4 pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.