Doğu’mun Sırrı pdf indir

Doğu’mun Sırrı pdf indir

Yazarımız Sevim Hanım romanında genel itibariyle salt olay örgüsüne bağımlı kalmadığını ilk satırlarından itibaren belli etmektedir. Kurguyu sanatsal bir bakış açısıyla oluşturmayı öncül amaç edinmiştir. İnsan ruhunun dehlizlerine benliğin gizli kalmış yönlerine neşter vurmaya çalışması takdire şayan.
 Kalemini bir cerrahın bisturisini tuttuğu titizlikle kullanan Sevim Tekin Gözaydın romanındaki kararkterlere “kim oldukları” ve “kim olmaya çalıştıkları” arasındaki nüansı incelikli bir üslupla aktarmakta oldukça başarılı. Romanının köşe başlarını tutan Demir’in, Asya’nın, Doğu’nun yansıttıkları kişilikleri ve benliklerindeki çelişkileri, okurun gözünde canlı bir biçimde yansıyacaktır.
Kitabın kişiler arasındaki ilişkilere odaklanması yönünden bahsetmekle yetinirsek, yazarımıza haksızlık etmiş oluruz. Ayrıca eserdeki olay örgüsünün heyecanı da güçlü bir anlam katmanı oluşturmuş
Yer yer romantic, bazen gerilimin ön plana çıktığı, heyecan dozunun hiç düşmediği, bir arayış ve sorgulayış romanı okumak isterseniz, Sevim tekin Gözaydın’ın bu ilk kitabını ıskalamamanızı öneririm.
 
Polat Onat
 

Doğu’mun Sırrı isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Sevim Tekin Gözaydın tarafından yazılmış ve BÜYÜKADA YAYINCILIK yayınevinin 20.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Şiir Çeşmesi pdf indir başlıklı makalemizde Şiir Çeşmesi indir, Şiir Çeşmesi oku ve Şiir Çeşmesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Doğu’mun Sırrı pdf indir - indir