Dönüşümün On Yılı Türkiye ve Somali’nin Çok Katmanlı İlişkilerinin İhyasi pdf indir

tarafından
11
Dönüşümün On Yılı  Türkiye ve Somali’nin Çok Katmanlı İlişkilerinin İhyasi pdf indir

Türkiye’nin 2011 yılında Somali’yi derinden sarsan insani krizin etkisini azaltmaya yönelik adımları, Türkiye-Somali ilişkilerinin gelişimine ivme kazandırdı. Dönemin Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geniş bir heyetle Somali’nin Başkenti Mogadişu’ya gerçekleştirdiği ziyaretten sonraki on yıl içinde iki ülkenin ilişkileri çok yönlü ve çok katmanlı bir boyuta ulaşmıştır. İkili ilişkiler, son on yılda Somali’nin yeniden inşa sürecine kayda değer katkılar sağladığı gibi, Türkiye’nin Afrika’ya açılım politikalarında da önemli bir kilometre taşı olmuştur. Bu eser, Türkiye-Somali ilişkilerini tarih, siyaset, güvenlik, barış inşası, ekonomi, kalkınma, toplum ve kültür gibi çeşitli alanlar özelinde değerlendiren metinlerden oluşmaktadır.

“Somali ve Türkiye arasındaki çok katmanlı ilişkiler son on yılda olgunlaştı. Uzmanlar bu ilişkinin farklı yönlerini inceleyerek literatüre yerinde bir katkı sundular. Bu kitap, Somali-Türkiye ilişkileriyle ilgilenen politika yapıcılar ve araştırmacılar için mutlaka okunması gereken bir eser.”

Afyare Abdi Elmi, Uluslararası İlişkiler Profesörü
 

Dönüşümün On Yılı
Türkiye ve Somali’nin Çok Katmanlı İlişkilerinin İhyasi isimli 328 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve AFRİKA VAKFI YAYINLARI yayınevinin 05.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Dunkirk Mucizesi pdf indir başlıklı makalemizde Dunkirk Mucizesi indir, Dunkirk Mucizesi oku ve Dunkirk Mucizesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dönüşümün On Yılı Türkiye ve Somali’nin Çok Katmanlı İlişkilerinin İhyasi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.