Dorian Gray’in Portresi (Ciltli) pdf indir

tarafından
8
Dorian Gray’in Portresi (Ciltli) pdf indir

Oscar Wilde’ın, kendisinin roman yazamayacağına dair eleştirilere adeta bir cevap olarak kaleme aldığı Dorian Gray’in Portresi, yazarın en tanınmış eseridir. Bu eserinde Wilde, kendi dünyasını şekillendiren estetizmi en yalın hâliyle kurguya aktarır. Saflığı ve iyiliği temsil eden Dorian Gray’in, bir karşılaşma sonucu bütün hayatı değişir. Ressam Basil Hallward, onun güzelliğinden etkilenerek portresini çizer. Basil’in evinde Lord Henry Wotton ile tanışan Dorian Gray için bir kimlik bunalımı başlar. Lord Henry ona insan için en değerli şeyin haz ve estetik olduğunu söylerken, çok sevdiği Gray’in uğrayacağı değişimi asla tahmin edemez. Sahip olduğu güzelliğin yok olacağına üzülen Gray, kendisinin yerine portresinin yaşlanmasını diler. Ama ebedî güzelliğin bedeli oldukça ağır olacaktır.
 

Dorian Gray’in Portresi (Ciltli) isimli 264 sayfadan oluşan kitap ; Oscar Wilde tarafından yazılmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 26.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan J.J.'lerin Evinde pdf indir başlıklı makalemizde J.J.'lerin Evinde indir, J.J.'lerin Evinde oku ve J.J.'lerin Evinde pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dorian Gray’in Portresi (Ciltli) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.