Dostluk Dostluk Sevgi / Mila ve Sarp’ın Matematik Öyküleri 9 pdf indir

tarafından
6
Dostluk Dostluk Sevgi / Mila ve Sarp’ın Matematik Öyküleri 9 pdf indir

Mila ve Sarp 6 yaşında çok iyi anlaşan iki arkadaş. Aynı okula gidiyorlar, aynı sokakta oturuyorlar ve okul sonrası zamanlarının çoğunu birlikte geçiriyorlar.
Serinin bu kitabında, Sarp Mila’ya kitap okuma alışkanlığı kazandırmaya çalışıyor. Sarp, örüntülerden yola çıkarak bunu başarabilecek mi acaba?
Serinin 9. kitabında Mila ve Sarp, örüntüleri günlük hayatın pek çok alanında kullanarak pekiştiriyorlar.
 
Yazarlar Hakkında:
Prof. Dr. Mine Işıksal Bostan
Dr. Öğr. Üyesi Mesture Kayhan Altay
Doç. Dr. Aslıhan Osmanoğlu
Doç. Dr. Şerife Sevinç
 
Bizler, çocukların eğlenceli etkinlikler yoluyla düşünerek ve üreterek matematiği öğrenebileceklerine ve öğrendikçe de seveceklerine inanan matematik eğitimcileriyiz. Bu kitap serisinde, günlük yaşamlarında matematiği kullanan Mila ve Sarp’ın serüvenlerine sizleri de dâhil etmek istedik. Bu öykülerde, çocukların kişisel bakım, doğayı koruma, dengeli beslenme gibi temel yaşam becerileri kazanırken matematikten yararlanmalarını ve matematiğin günlük hayatın bir parçası olduğunu fark etmelerini amaçladık. Ayrıca, çocukların öyküleri okurken ve öykülerin sonundaki etkinlikleri yaparken, matematiksel düşünme ve problem çözme becerilerini de destekleyeceğimize inanıyoruz.
 

Dostluk Dostluk Sevgi / Mila ve Sarp’ın Matematik Öyküleri 9 isimli 24 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve PÖTİKARE yayınevinin 15.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Dostluk Dostluk Sevgi / Mila ve Sarp’ın Matematik Öyküleri 9 pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.