Dr. Jekyll ile Bay Hyde – Tuhaf Bir Vaka (Ciltli) pdf indir

Dr. Jekyll ile Bay Hyde – Tuhaf Bir Vaka (Ciltli) pdf indir

Stevenson yinelenen kâbuslarında çifte yaşam sürüyor; gündüzleri saygın bir doktor olarak çalışırken geceleri sokaklarda geziniyordu. Dr. Jekyll ile Bay Hyde işte bu kâbuslardan doğdu. 1886’da yayımlandığında İngiltere ve Amerika’yı kasıp kavuran yapıt, çok sayıda tiyatro ve sinema uyarlamasıyla bir popüler kültür efsanesine dönüşerek günümüze kadar geldi. Victoria döneminin değerlerine uygun olsa da, olay örgüsü günümüzün toplumsal ve psikolojik kaygılarına denk düşecek biçimde yeniden işlenebilmesine elveriyordu. Bir yandan da, bunca şan şöhretin gölgesinde kalan edebi derinliği ve çokkatmanlılığıyla farklı düzeylerde okunabilecek bir metin olarak varlığını sürdürdü. Ruhla bedenin arzuları arasındaki ezeli çatışmadan söz ederken Victoria toplumunun ikiyüzlülüğünü yeren ve psikoloji alanında Freud’un kuramlarını haberleyen gelişmelerle kan bağı bulunan, çağının ötesinde bir başyapıt olarak…
 

Dr. Jekyll ile Bay Hyde – Tuhaf Bir Vaka (Ciltli) isimli 104 sayfadan oluşan kitap ; Robert Louis Stevenson tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 08.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İbrahim Efendi Konağı pdf indir başlıklı makalemizde İbrahim Efendi Konağı indir, İbrahim Efendi Konağı oku ve İbrahim Efendi Konağı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dr. Jekyll ile Bay Hyde – Tuhaf Bir Vaka (Ciltli) pdf indir - indir