Dünya Barışı pdf indir

tarafından
5
Dünya Barışı pdf indir

Dünyayı cennete dönüştürmek bizim elimizde.
Doğal olarak Müslümanlığımızı, Hristiyanlığımızı, Protestanlığımızı, Katolikliğimizi, Suniliğimizi, Aleviliğimizi… sevebiliriz ancak bizi birleştirecek ve daha güzel bir dünya kurmamızı sağlayacak olan “insan olma kimliği”mizdir.
Kendi ülkemizin çıkarlarını düşünmek yetiştiğimiz topraklara karşı borcumuzdur ancak, tüm ülkelerde güzel kalpli kardeşlerimiz olduğunu, daha mutlu bir dünya kurmak için insanlık olarak hareket etmek zorunda olduğumuzu unutmamalıyız.
Öncelikli kimliğimizin “insan olma kimliği”miz olduğunun farkına varır, insan olma kimliğimizi içselleştirirsek, tüm insanların kardeş olduğu bilincini hissedebilirsek, daha yaşanılır, daha güzel bir dünya kurmak için en önemli anahtarı elde etmiş oluruz.
Ne olsun istiyorsunuz? Barış mı, savaş mı? Demokrasi mi? Diktatörlük mü? İnsan hakları mı? Köle hakları mı? Sağlıklı, güzel bir çevre mi? Sağlıksız, çirkin bir çevre mi? İnsanlık bunlardan hangilerine yoğunlaşırsa, hangileri için emek harcarsa belirleyici olanlar da onlar olacaktır.
Barış istiyorsak, savaşı doğal kabul etmemeli, savaşları tarihe gömmek için mücadele etmeliyiz.
 

Dünya Barışı isimli 206 sayfadan oluşan kitap ; Doç. Dr. Kemal Er tarafından yazılmış ve PLATANUS PUBLISHING yayınevinin 02.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Dünya Barışı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.