Dünya Çocukla Kardeş / Dünya Çocukları Şiir Atlası 1 pdf indir

tarafından
37
Dünya Çocukla Kardeş / Dünya Çocukları Şiir Atlası 1  pdf indir

Bu kitap, Mustafa Ruhi Şirin’in “Dünya Çocukları Şiir Atlası” alt başlığı altında topladığı üçlemenin ilk bölümü. Üçleme, Afrika Türküsü ve Sevgidir Uçurtma başlıklı kitapları ile insanın dünya üzerindeki varlığının, yaradılış öyküsüyle başlayıp, günümüze süregelen büyük destanının şiirsel anlatımı. Bu üçleme, Şirin’in çocuklar için şiir yolculuğunda yaptığı ve çocuk yazınımızda destansı anlatıma iyi bir örnek çalışma olduğu kadar bütünlüklü bir şiirler demeti. İlk çocukla başlayan tarihsel süreci izlerken de şiirleri sırasız okuduğunuzda da hiçbir eksiklik duyumsamıyorsunuz. Her biri özenle sıralanmış dizelerle dolu şiirler sizi sarıp sarmalayıp bitimsiz bir yolculuğa çıkarıyor. Bu yolculuk imgeleri, Şirin’in, duyarlı, şair yanını belleğinize birer birer kazıyor. Bana da yaptığı gibi: “Her gece rüyada bir serçe olmak”, “Güneşin kaybolduğu gecelerde, Simbad’ın lambasıyla aydınlanan bir şairi görmek”, “Kuşların izinden çıkan harflerle yazılmış bu şiirlerin şairi”, “Dünyayı sobelediği gibi” sizleri de bu üçlemesiyle sobeleyecek…
Yalvaç Ural
 

Dünya Çocukla Kardeş / Dünya Çocukları Şiir Atlası 1 isimli 128 sayfadan oluşan kitap ; Mustafa Ruhi Şirin tarafından yazılmış ve TURKUVAZ ÇOCUK yayınevinin 07.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Menziline Ulaşamayan Kelimeler pdf indir başlıklı makalemizde Menziline Ulaşamayan Kelimeler indir, Menziline Ulaşamayan Kelimeler oku ve Menziline Ulaşamayan Kelimeler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dünya Çocukla Kardeş / Dünya Çocukları Şiir Atlası 1 pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.