Dünya Düşünürleri Gözüyle Atatürk ve Cumhuriyeti pdf indir

tarafından
6
Dünya Düşünürleri Gözüyle Atatürk ve Cumhuriyeti pdf indir

Atatürk, Türk Devrimi, Türkiye Cumhuriyeti… Türk ulusunun bağımsız bir çağdaş toplum olarak varlığını koruyabilmesinin simgeleri olan bu kavramların dünyanın seçkin bilim ve siyaset insanları tarafından nasıl anlaşıldığını merak etmiş miydiniz?
Özer Ozankaya, Fransa’dan Azerbaycan’a, Rusya’dan Senegal’e, ABD’den Japonya’ya, alanlarında isim yapmış düşünürlerle, işte bu amaçla söyleşiyor. Atatürk, Cumhuriyet ve Devrimlerin yabancı gözüyle nasıl göründüğünü saptayarak, Türkiye’nin ve yakın tarihinin genel görünüşünü başka bir bakış açısıyla çiziyor.
Bu söyleşilerde Atatürk’ün ve Cumhuriyet’in olağan sayılan pek çok kazanımının, nasıl “bir uygarlık projesi” olarak değerlendirilmesi gerektiği vurgulanıyor:
Çağdaşlaşma, ulusal egemenlik, siyasetten ekonomiye tam bağımsızlık, laiklik, hukuk devrimi, dil devrimi, kadın hakları…
 

Dünya Düşünürleri Gözüyle Atatürk ve Cumhuriyeti isimli 216 sayfadan oluşan kitap ; Özer Ozankaya tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 04.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Dünya Düşünürleri Gözüyle Atatürk ve Cumhuriyeti pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.