Dünya Ziraat Tarihi pdf indir

tarafından
5
Dünya Ziraat Tarihi pdf indir

İnsanoğlunun topraktan beslenmeye yönelik çabalarının uzun tarihini ancak bir kez anladığımızda, yüz milyonlarca insanın kıtlık ya da topraktan kaçışla karşı karşıya kaldığı günümüzde insanlığın karşı karşıya olduğu krizin doğasını kavrayabiliriz. İlk çağlardan antik Yakın Doğu´nun en eski uygarlıklarına, savanlarda, nehir vadilerinde çok farklı koşullara yanıt olarak giderek artan sayıda tarım tekniği geliştirilmiştir. Bu gelişmeler, bu kitapta bitkilerin, hayvanların, toprağın, iklimin ve toplumun nasıl etkileşime girdiğine detaylı bir şekilde dikkat çekilerek anlatılmaktadır.
Dr. K. Ritter Dünya Ziraat Tarihi, insan toplumlarının avcılık ve toplayıcılığa bağımlı olduğu binlerce yılın ardından tarımın ortaya çıkışıyla başlayan, dünyanın farklı bölgelerinde tarım tekniklerinin nasıl geliştiğini ve bu olağanüstü bilgi, gelenek ve doğal çeşitlilik zenginliğinin, dünyanın eşitsiz tarımsal miraslarını kâr normlarına uyduğunu gösteren çığır açıcı ve panoramik bir çalışmadır.
 

Dünya Ziraat Tarihi isimli 256 sayfadan oluşan kitap ; Dr. K. Ritter tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 31.08.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Dünya Ziraat Tarihi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.