Dünyada İlk Kez Tüm Öyküler pdf indir

tarafından
5
Dünyada İlk Kez  Tüm Öyküler pdf indir

Şairler türler arası gezdiklerinde okuduğunuz metnin arkasında bir şair bakışı olduğunu hemen hissedersiniz. 160. Kilometre Şair Anlatıları dizisinde şairin bu kadim serüvenini hatırlatıyor.

Türk şiirinin en özgün şairlerinden Sami Baydar öykülerinde de son derece kişisel bir anlatı dünyası kurdu: Kimi zaman bir rüya atmosferinde, kimi zaman bir masal dokusunda gelişen öyküler Sami Baydar’ın şiirini bilmeyenler için de heyecan verici bir edebi tanıklık oldu daima. Sami Baydar’ın iki öykü kitabını [Dünyadan Çıkış Yolları (1990), Dünyada Anılara Bakıyorum (1991)] ve kalan öykülerini bir araya getiren Dünyada İlk Kez’in Şair Anlatıları dizimizin ilk kitabı olmasından sevinç duyuyoruz.

“Yeşim, bundan sekiz yıl öncesine dek hiç gece sokağa çıkmamıştı. Bir gün, bir akşam çay salonuna gitti. Çay salonunun adı La Luna’ydı. Garsonlar avizeleri yıkıyorlardı. Altı tane kristal avize ve üç tane küçük delikanlı. Yeşim gitti bir masaya oturdu ve çay istedi. Böylece tam sekiz yıl devamlı gideceği çay salonuna girmişti işte. Biraz sonra “UZAYLI” dediler Yeşim’e. Kadınların kahveye gitmesi hiç görülmemişti kasabada. “HAKLILAR” dedi, Yeşim. Kitap okudu kahvede. Çay, sigara içti.”
 

Dünyada İlk Kez Tüm Öyküler isimli 308 sayfadan oluşan kitap ; Sami Baydar tarafından yazılmış ve 160. KİLOMETRE yayınevinin 21.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Dünyada İlk Kez Tüm Öyküler pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.