Dünyanın Kustuğu Yer pdf indir

tarafından
5
Dünyanın Kustuğu Yer pdf indir

“İsmini dönemin devlet politikalarına uygun bir biçimde ıslah edilmesine rağmen bataklık olarak kalmaya direnmesine borçlu olan bu mahalle sadece çamurunun bolluğuyla değil, evlerinin ekseriyetle tek duvarla birbirine yaslanmasıyla da ünlüydü.”
 
Bataklıktan doğma, oyunlardan kovulanlardan olma bir mahalle Abre. Gizliyi saklıyı karnında tutamaz bu mahalle, şanına yakışır biçimde ortalara döker herkesi. İflah olmaz âşıkları, kazası belası, meczupları, sürgün yiyenleri boldur buranın. Süslü Neslihan, eğitim neferi Nadide, aykırı ikili Gül ve Sevda, nermo Kako, Doktor Reşat, Neriman Köksal’ın replikası Serap, cinli Veli ve daha nicesi dünyanın kustuğu bu yerde bir arada yaşamayı öğreniyor.
 
A. Nevin Yıldız, bize hem çok yakın hem çok uzak bir diyara keskin rüzgârlarla savrulan hayatları mizahtan beslenerek anlatıyor
 
Dünyanın Kustuğu Yer, renkli, çamurlu, bol vakalı, bir o kadar da ehlikeyif insanların yaşadığı Abre’nin şamatalı hikâyesi.
 

Dünyanın Kustuğu Yer isimli 108 sayfadan oluşan kitap ; A. Nevin Yıldız tarafından yazılmış ve İLETİŞİM YAYINLARI yayınevinin 09.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Sevgi Taşıyan Kuş pdf indir başlıklı makalemizde Sevgi Taşıyan Kuş indir, Sevgi Taşıyan Kuş oku ve Sevgi Taşıyan Kuş pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dünyanın Kustuğu Yer pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.