Dünyanın Oryantal Dönüşü pdf indir

tarafından
5
Dünyanın Oryantal Dönüşü pdf indir

Türk Edebiyatında kara mizah eserleriyle tanınan yazar Esen Yel, yeni kitabı “DÜNYANIN ORYANTAL DÖNÜŞÜ” ile okurlarıyla buluşuyor.
Esen Yel’in bu yeni kitabında, geçmiş, şimdi, gelecek, “zamanın hafızasına” kazılı imgeler halinde bir arada yer alıyor. Kısa, öz, damıtılmış öyküler dikkatli okuru, dünyanın ve yazarın tarihinin farklı zamanlarına, farklı tekniklerle oluşturulmuş yaşanmışlıklarına taşıyor.
Bergama Kütüphanesi’nden, Pluton’u keşfeden Astronom Clyde Tombaugh’a, Doğu Roma’da İskenderiyeli ünlü kadın matematikçi Hypatia’dan   Esen Yel’in ilk telif ücretini Aziz Nesin’den almasının öyküsüne kadar ‘zamanın hafızasının’ pek çok farklı imgesi bize ulaşıyor. Kitabın içinde, tarihin farklı dönemlerinden, dünyanın farklı coğrafyasından isimler, yazarlar, şairler, bilim insanları, araştırmacılar tıpkı zamanın kendisi gibi birbirine değmeden ve ancak bir arada yaşıyorlar. Metin örgüsündeki geçmişin ve modern teknolojinin bir araya gelişi… müzikler, şiirler, resim teknikleri, tiyatro eserleri… çektiği filmin oluştuğu zaman dilimiyle yorumlanması… doğduğu köydeki ‘ay tutulması ritüelin’ tarih öncesi çağlarla ilintilendirilmesi gibi öğeler, alışılmamış, keyifli dikkatli takip gerektiren bir okumayla okuyucuya farklı bir edebi deneyim sunuyor.
Bu kitabın en önemli özelliği ise, bir yazarın dönüşen çağ içinde dönüşümüne tanıklık etmemizi sağlaması.
 

Dünyanın Oryantal Dönüşü isimli 112 sayfadan oluşan kitap ; Esen Yel tarafından yazılmış ve EFE AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 30.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yazılar 1 / Makaleler-Denemeler pdf indir başlıklı makalemizde Yazılar 1 / Makaleler-Denemeler indir, Yazılar 1 / Makaleler-Denemeler oku ve Yazılar 1 / Makaleler-Denemeler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dünyanın Oryantal Dönüşü pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.