Dürüst Hırsız ve Diğer Öyküler (Cep Boy) (Tam Metin) pdf indir

tarafından
6
Dürüst Hırsız ve Diğer Öyküler (Cep Boy) (Tam Metin) pdf indir

“Bana sorarsanız dünyada hırsızdan daha alçak bir varlık yoktur. Hatta bazıları bir hiç uğruna alıyor; verdiğin emeği, döktüğün alın terini, harcadığın zamanı da çalmış oluyor… Ah, iğrenç bir durum! Konuştukça daha da sinirleniyorum.”
 
Usta yazarın tanıdık felsefi tarzını komedi ve hicivle harmanladığı birbirinden etkileyici beş farklı kısa öykünün yer aldığı bu derlemede kendinizden de parçalar bulacaksınız.
 
Dürüst Hırsız, Dostoyevski’nin İnsancıklar romanında da karşılaştığımız Emelyan İlyiç karakterinin hikâyesini eski bir dostunun gözünden ele alıyor. Güpegündüz yaşanan bir hırsızlık olayının ardından sarsılan Astafiy İvanoviç, mağdur ev sahibine, Emelyan İlyiç’e dair anılarını anlatmaya koyuluyor. Dokuz Mektupluk Roman, iki yakın arkadaşın tuhaf yanlış anlaşılmalar yüzünden aralarının bozulmasını konu alıyor. Bobok’ta akrabasının cenaze törenine katılan bir yazar, mezarlıktaki ölülerin sohbetlerine şahit oluyor. Tatsız Bir Olay, sosyal statüyü önemsemediğini kanıtlamak isteyen bir generalin, astlarından birinin düğününe davetsizce gitmesi ve bundan doğan talihsizlikleri nüktedan bir dille anlatıyor. Tuhaf Bir Adamın Rüyası, hayatın anlamsızlığıyla boğuşan bir adamın, insanlığa dair inancını geri kazanmasına yol açacak felsefi yolculuğu etrafında şekilleniyor.
 

Dürüst Hırsız ve Diğer Öyküler (Cep Boy) (Tam Metin) isimli 176 sayfadan oluşan kitap ; Fyodor Mihailoviç Dostoyevski tarafından yazılmış ve KARBON KİTAPLAR yayınevinin 07.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Diken Zulası pdf indir başlıklı makalemizde Diken Zulası indir, Diken Zulası oku ve Diken Zulası pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dürüst Hırsız ve Diğer Öyküler (Cep Boy) (Tam Metin) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.