Dürüst Hırsız ve Diğer Öyküler pdf indir

tarafından
8
Dürüst Hırsız ve Diğer Öyküler pdf indir
Bana sorarsanız dünyada hırsızdan daha alçak bir varlık yoktur. Hatta bazıları bir hiç uğruna alıyor; verdiğin emeği, döktüğün alın terini, harcadığın zamanı da çalmış oluyor… Ah, iğrenç bir durum! Konuştukça daha da sinirleniyorum.”
 
Usta yazarın tanıdık felsefi tarzını komedi ve hicivle harmanladığı birbirinden etkileyici beş farklı kısa öykünün yer aldığı bu derlemede kendinizden de parçalar bulacaksınız.
 

Dürüst Hırsız, Dostoyevski’nin İnsancıklar romanında da karşılaştığımız Emelyan İlyiç karakterinin hikâyesini eski bir dostunun gözünden ele alıyor. Güpegündüz yaşanan bir hırsızlık olayının ardından sarsılan Astafiy İvanoviç, mağdur ev sahibine, Emelyan İlyiç’e dair anılarını anlatmaya koyuluyor. Dokuz Mektupluk Roman, iki yakın arkadaşın tuhaf yanlış anlaşılmalar yüzünden aralarının bozulmasını konu alıyor. Bobok’ta akrabasının cenaze törenine katılan bir yazar, mezarlıktaki ölülerin sohbetlerine şahit oluyor. Tatsız Bir Olay, sosyal statüyü önemsemediğini kanıtlamak isteyen bir generalin, astlarından birinin düğününe davetsizce gitmesi ve bundan doğan talihsizlikleri nüktedan bir dille anlatıyor. Tuhaf Bir Adamın Rüyası, hayatın anlamsızlığıyla boğuşan bir adamın, insanlığa dair inancını geri kazanmasına yol açacak felsefi yolculuğu etrafında şekilleniyor.
 

Dürüst Hırsız ve Diğer Öyküler isimli 144 sayfadan oluşan kitap ; Fyodor Mihailoviç Dostoyevski tarafından yazılmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 05.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Anne ve Babanın Çocuk Üzerindeki Hak ve Görevleri pdf indir başlıklı makalemizde Anne ve Babanın Çocuk Üzerindeki Hak ve Görevleri indir, Anne ve Babanın Çocuk Üzerindeki Hak ve Görevleri oku ve Anne ve Babanın Çocuk Üzerindeki Hak ve Görevleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dürüst Hırsız ve Diğer Öyküler pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.