Duygular ve Örgütler pdf indir

tarafından
4
Duygular ve Örgütler pdf indir

“Bugünlerde çevrenizde çok yoğun çalışan birine ‘Bu kadar çalışmana gerçekten gerek var mı?’ diye sorduğunuzda alacağınız olası cevaplardan biri ‘Mecburum.’ olacaktır. Mecburum, diyen bir çalışanın gerçekten işini severek çalıştığından ne kadar emin olabiliriz?
Oysa bizler her an her karar ve yargımızda duyguların etkisi altındayız…. Hem evde hem işte… Öyleyse duygular ne işe yarar?
Duygular; bireylerin bulundukları durumda işlerin yolunda gidip gitmediğini anlamasını sağlıyor. Duygular var olan durumlara uyum sağlamamıza yardımcı oluyor ve ilişkilerimizde düğüm olmuş sorunların kaynağını bulmamız için bizi uyarıyor. Duygular bize diğerleriyle bağlantı kurmamız için yardımcı oluyor ve çalıştığımız işi neden yaptığımız ve nasıl yapacağımızla ilgili içgörü sağlıyor. Kısacası duygular her an her kararımızda bizi yönlendiriyor ve bize yol gösteriyor.
Yıllarca bize dayatılan ‘Duygusal olma, mantıklı ol!’ anlayışının artık ‘Duygularınla barış ve onların rehberliğinden yararlan’ mesajları ile yer değiştirmesi gerçekliğini de böyle bir geçişin gereğini de yapılan araştırmalar göstermektedir. Bu kitap da bu geçişi hızlandırabilecek niteliktedir. Liderlikten teknolojiye emekten maneviyata kadar birçok farklı açılardan ele alınmış bölümlerin olduğu bu kitabın genelde yönetim alanına özelde ise bireylerin esenlik ve refahlarına olumlu etkiler sağlayacağı düşünülmektedir.”
 

Duygular ve Örgütler isimli 180 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve NOBEL BİLİMSEL yayınevinin 26.08.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Duygular ve Örgütler pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.