Ege Ve Eski Yunan Tarihi-1 Tarih Öncesi Çağlardan Klasik Çağa Kadar pdf indir

tarafından
8
Ege Ve Eski Yunan Tarihi-1 Tarih Öncesi Çağlardan Klasik Çağa Kadar pdf indir

Ege ve Eski Yunan Tarihi, Ege dünyasında doğmuş, gelişmiş ve nihayetlenmiş bir Eskiçağ uygarlığının tarihidir. Bu uygarlığın merkezini Ege Denizi adaları ve Ege Denizi’ni doğudan ve batıdan çevreleyen ülkeler, yani bugünkü Türkiye’nin Ege Denizi’ne kıyısı olan bölgeleriyle Yunanistan oluşturur. Fakat etki ve yayılım alanı bakımından anlaşılması gereken, hemen hemen tüm Akdeniz dünyasıdır.
    İki cilt olarak planlanan Ege ve Eski Yunan Tarihi’nin bu ilk cildinde Ege ve Yunan dünyasının tarih öncesi devirlerinden Klasik Çağı’na kadar olan binlerce yıllık bir zaman dilimi konu ediliyor.
    Siyasetten edebiyata, felsefeden bilime, sanattan mimariye hemen her alanda yarattığı özgün kültürlerle Batı uygarlığının temellerini oluşturan Ege ve Eski Yunan dünyası tarihinin bütün disiplinler için faydalı olacağını umuyoruz.
 

Ege Ve Eski Yunan Tarihi-1 Tarih Öncesi Çağlardan Klasik Çağa Kadar isimli 448 sayfadan oluşan kitap ; Mehmet Ali Kaya tarafından yazılmış ve BİLGE KÜLTÜR SANAT yayınevinin 16.08.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Ege Ve Eski Yunan Tarihi-1 Tarih Öncesi Çağlardan Klasik Çağa Kadar pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.