Eğitimin Temel Sorunları pdf indir

tarafından
16
Eğitimin Temel Sorunları pdf indir

Eğitimin muhatabı insandır. İnsan da hem maddi hem manevi boyutları olan bir varlıktır. İnsan olmaya yönelik bir potansiyel ile dünyaya gelen insan yavrusu, ancak maddi ve manevi boyutlarıyla dengelenmiş bir eğitimle, dengeli bir insan olur. Bu yüzden nasıl bir insanın geleceği aldığı eğitimin  nitelikleriyle şekilleniyorsa insanların meydana getirdiği toplumun da geleceği, yine insanlara verilen eğitimin nitelikleriyle şekillenir. Eğitimin temel ve en önemli olarak kabul edilen görevi ise kültürel değerleri yeni nesillere aktarıp, toplumsal devamlılığı, bütünlüğü sağlayarak bilimsel teknolojik gelişmelere bağlı kalıp kültürün gelişimini sağlayacak yeni bireyler yetiştirmektir.                 
 
Alihan  İren
Milli Eğitim Bakanlığı Emekli Başmüfettişi
VE YAZAR
 

Eğitimin Temel Sorunları isimli 328 sayfadan oluşan kitap ; Alihan İren tarafından yazılmış ve CİNİUS YAYINLARI yayınevinin 20.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Dijital Dünyada E-Beveyn Olmak pdf indir başlıklı makalemizde Dijital Dünyada E-Beveyn Olmak indir, Dijital Dünyada E-Beveyn Olmak oku ve Dijital Dünyada E-Beveyn Olmak pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Eğitimin Temel Sorunları pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.