Ehli Hadis Eleştirisi pdf indir

Ehli Hadis Eleştirisi pdf indir

Yeni bir kitap çalışmasıyla okurun karşısındayız. Bu çalışmada yorum ve eleştiri birlikte yer almaktadır. Kitabın ismi için eleştiriyi belirledik, ama çalışmada hadis yorumlarını da bulacaksınız. Gerçekten kitabın tüm içeriğini başlığa yansıtmak çok zor! Kitabın birinci bölümü hadis yorumlarına ayrılmıştır. Ardından iki eleştiriye yer verdik. Katkı olur düşüncesiyle eleştirilerimizi serdettik. İkinci bölümde Hindistanlı bir alimin “Hadis Ehli’nin Tarihi: Kurtulan Fırkanın Ehl-i Hadis Oluşunun Belirlenmesi” adlı adlı kitabının eleştirisine yer verdik. Bu kitap, ehl-i hadis zihniyetini ortaya koyması hasebiyle bize oldukça enteresan geldi. Onun için ona yönelik eleştiriyi uzun tuttuğumuz söylenebilir.  Aksi takdirde ipin ucunun kaçması muhtemeldir. Çalışmanın ismini bu kitabın eleştirisinden yola çıkarak “Ehl-i Hadis Eleştirisi” şeklinde belirledik, ancak görüleceği gibi kitapta sadece ehl-i hadis eleştirisi değil, akademik anlamda hadisçilik eleştirisi de bulunmaktadır.
 

Ehli Hadis Eleştirisi isimli 264 sayfadan oluşan kitap ; Yavuz Köktaş tarafından yazılmış ve RAĞBET YAYINLARI yayınevinin 15.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Erdemli Toplumun İnşası Hucurat Suresi Tefsiri pdf indir başlıklı makalemizde Erdemli Toplumun İnşası Hucurat Suresi Tefsiri indir, Erdemli Toplumun İnşası Hucurat Suresi Tefsiri oku ve Erdemli Toplumun İnşası Hucurat Suresi Tefsiri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ehli Hadis Eleştirisi pdf indir - indir