Ekonomi Rehberi pdf indir

tarafından
53
Ekonomi Rehberi pdf indir

Ekonomi Rehberi para ve piyasa gibi basit kavramlardan başlayıp yatırım bankacılığı ve likidite krizi gibi daha karmaşık konulara varıncaya değin ekonomiyi A’dan Z’ye tüm yönleriyle ele alıyor. Terim ve kavramların yanı sıra klasik ekonomi, neo-klasik ekonomi, Marksist ekonomi, kalkınmacılık ve neo-liberalizm gibi belli başlı ekonomi anlayışlarına eleştirel bir bakış açısıyla yaklaşan Koreli kalkınma uzmanı Ha-Joon Chang, ekonomide tek bir doğru olmadığını, farklı doğruları savunan farklı okullar bulunduğunu belirtiyor. Yazara göre eğer ekonomide tek bir doğru yanıt yoksa o zaman ekonomiyi sadece uzmanlara bırakamazsınız. Bu da her sorumlu vatandaşın biraz ekonomi öğrenmesi gerektiği anlamına gelir. Kısacası ekonomiyi ekonomistlere bırakmamalısınız ki kendi siyasal ve ahlaki görüşlerini size bilim diye yutturmasınlar.

Ekonomi Rehberi daha önce ekonomiyle hiç ilgilenmemiş, bu konuya korkarak yaklaşanlar için, Chang’ın yalın dili ve kafa karıştırmayan anlatımıyla bir giriş kitabı niteliği taşıyor.

Ekonomi hakkında size söylenmeyen şu beş şeyi hiç aklınızdan çıkarmayın:

1. Ekonominin %95’i sağduyudan ibarettir.
2. Ekonomi bir bilim değildir.
3. Ekonomi siyasettir.
4. Ekonomistlere asla güvenmeyin.
5. Ekonomi, uzmanlara bırakılamayacak kadar önemlidir.
 

Ekonomi Rehberi isimli 448 sayfadan oluşan kitap ; Ha-Joon Chang tarafından yazılmış ve SAY YAYINLARI yayınevinin 17.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Uluslararası Ticarete Giriş pdf indir başlıklı makalemizde Uluslararası Ticarete Giriş indir, Uluslararası Ticarete Giriş oku ve Uluslararası Ticarete Giriş pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ekonomi Rehberi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.