Ekosinema Çevreci Film Eleştirisine Giriş pdf indir

Ekosinema  Çevreci Film Eleştirisine Giriş pdf indir

Ekosinema: Çevreci Film Eleştirisine Giriş, Türkiye’de film ekoeleştirisi ve ekosinema tartışmaları üzerine kaleme alınmış ilk kitap olma özelliğini taşıyor. Kitap, insanmerkezci film eleştirisinin sınırlarını genişletiyor ve odağını, insan dâhil canlı-cansız tüm ögeleriyle ‘çevre’ye yöneltiyor. Çevreye ilişkin sorunlu anlayışların, uygulamaların ve politikaların sinemasal görünümlerine ışık tutan kitap, dünya çapında olduğu gibi, Türkiye’de de amansızca sürdürülen çevre kırımına karşı ekolojik bir farkındalık geliştirilmesinde filmlerin oynayabileceği potansiyel rolü sorguluyor. Kitap, bu amaçla 2000 sonrası Türk sinemasından seçilen filmleri yerel/bölgesel ekoeleştiri ile küresel/ulusötesi ekosinema, çevresel adalet, ekofeminizm, posthümanizm, yeni maddecilik ve maddeci ekoeleştiri gibi güncel yaklaşımlardan yararlanarak inceliyor. Ekosinema: Çevreci Film Eleştirisine Giriş, filmlere yönelik yeni görme biçimleri sunmanın yanı sıra, film eleştirisine farklı bakış açılarıyla katkı sağlamayı amaçlıyor.
 

Ekosinema
Çevreci Film Eleştirisine Giriş isimli 272 sayfadan oluşan kitap ; Çağrı Yılmaz tarafından yazılmış ve DORUK YAYINLARI yayınevinin 09.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Def ve Mendil pdf indir başlıklı makalemizde Def ve Mendil indir, Def ve Mendil oku ve Def ve Mendil pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ekosinema Çevreci Film Eleştirisine Giriş pdf indir - indir