el-letaifu’l-Gıyasiyye Allah, İnsan, Tabiat pdf indir

tarafından
8
el-letaifu’l-Gıyasiyye  Allah, İnsan, Tabiat pdf indir

Anadolu’nun İslami kültürü ve manevi yapısını biçimlendiren en önemli isimlerden, Ahîlik Teşkilatı’nın kurucusu Ahî Evren el-Letâifu’l-Gıyâsiyye adlı eserinin elinizdeki tercümesiyle ilk kez Türkçede.
Anadolu’nun İslami kültürü ve manevi yapısını biçimlendiren en önemli isimlerden Ahî Evren’in el-Letâifu’l-Gıyâsiyye adlı eserinin tercümesini sunuyoruz. Yaşamı ve eserleriyle İslam mirasına büyük katkılarda bulunmuş, ahlak, kültür ve ekonomi alanlarında derin izler bırakmış olan Ahî Evren, el-Letâifu’l-Gıyâsiyye adlı kitabında İslam düşünce yapısını iman, amel ve ahlak bütünlüğü içinde ele alır. Aslında dört ciltten oluşan ancak günümüze yalnız elinizdeki kısmının ulaştığı eser, temelde usul ilmi olarak adlandırdığı akaid alanını incelemektedir. Ayrıca, el-Letâifu’l-Gıyâsiyye’nin yapısı, kaleme alındığı dönemde İslami ilimlerin nasıl tasnif edildiği ve anlaşıldığına da ışık tutar.
Bu kitap, Ahî Evren’in zengin mirasını keşfetmek, tarihsel bakımdan bu denli önemli bir figürün ilmî yönüyle tanışmak ve Anadolu’da İslam düşüncesinin gelişimini anlamak isteyen okurlar için temel bir kaynak olacaktır.
 

el-letaifu’l-Gıyasiyye Allah, İnsan, Tabiat isimli 408 sayfadan oluşan kitap ; Ahi Evren tarafından yazılmış ve VAKIFBANK KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 18.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

el-letaifu’l-Gıyasiyye Allah, İnsan, Tabiat pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.